Aksion i policisë greke, sekuestrohet 101 kg kanabis dhe armë

Policia greke sekuestroi 101 kg kanabis sativa dhe një armë tip kallashnikov gjatë një operacioni ët zhvilluar në Kallpaq pranë Janinës.

Në pranga ra një 50-vjeçar ndërsa nga mediat greke nuk saktësohet nëse ai është shqiptar.

50-vjeçari po transportonte drogën dhe armën me automjet. Lënda narkotike ishte ndarë në 65 pako.