Akuzoi lojtarin e Milanit për përdhunim, bukuroshja ruse dënohet për mashtrim

Një lajm i mirë për lojtarin e Milanit, Theo Hernandez. Mbrojtësi u akuzua nga modelja e njohur ruse, Luisa Kremleva, se e kishte përdhunuar në vitin 2007.

Bukuroshja pretendonte se lojtari, atë kohë ishte pjesë e Realit, kishte abuzuar seksualisht me të, madje kishte përdorur dhe dhunë ndaj saj. Policia mori në dorëzim provat ng Kremleva ku ishin disa foto ku dukej e dhunuar.

Gjithçka ka qenë mashtrim, pasi Hernandez u shpall i pafajshën, ndërsa modelja ruse u arrestua për mashtrim. Ajo do të qëndrojë 48 orë në paraburgim më pas do të merret vendimi për të se sa do të dënohet.