Deklaratat e Bashës për “Zgjedhoren”, reagon Yuri Kim: Presim që liderët e tjerë të tregojnë këtë lidership

Foto ilustruese

Menjëherë pas deklaratave të kreut të PD-së Lulzim Basha, ku tha se PD dhe opozita e Bashkuar nuk e kanë braktisur nuk e kanë braktisur asnjëherë tryezën e Reformës Zgjedhore dhe puna në të do të vazhdojë, ka reaguar ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim.

Përmes një postimi në Twitter, Yuri Kim shkruan se presin qe edhe liderët e tjerë të tregojnë këtë lidership

Statusi i plotë:

Ne mirëpresim vendimin e Kryetarit të PD-së @lulzimbasha_al për të përfunduar reformën zgjedhore. Presim që edhe liderë të tjerë që tregojnë këtë lidership.

Lexo edhe: Basha për Reformën Zgjedhore: PD dhe opozita e bashkuar është e vendosur, nuk e kemi braktisur tryezën