Flash News

E-TJERA

Lëkundje tërmeti në vend, epiqendra

Lëkundje tërmeti në vend, epiqendra
Foto Ilustruese

Në orët e para të mëngjesit janë regjistruar lëkundje sizmike në Elbasan dhe Pogradec.

Të dhënat nga IGJEUM tregojnë se tërmeti ishte me magnitudë 4.1 ballë i shkallës Rihter.

Thellësia e këtij tërmeti ka qenë 11  km, ndërsa epiqendra rreth 23 km në perëndim të Pogradecit dhe 18 larg Prrenjasit. Lëkundjet janë ndjerë edhe në qytetet përreth.

Deri më tani nuk raportohet për dëme materiale apo të lënduar në njerëz. 

Lëkundje tërmeti në vend, epiqendra

Ditari politik

Të fundit