Flash News

E-TJERA

Masakra e Lushnjes, Apeli lë në fuqi burgimin e përjetshëm për Orges Bilbilin dhe Anterio Kaloshin

Masakra e Lushnjes, Apeli lë në fuqi burgimin e përjetshëm

Apeli i GJKKO ka lënë në fuqi dënimin me burg përjetë për Orges Bilbilin dhe Anteio Kaloshin, të dy të akuzuar për masakrën e Lushnjes në vitin 2017.

Në masakrën e Lushnjës në vitin 2017 mbetën të vrarë dy persona, Jurgen Hoxha dhe Zamir Latifi, të cilët njihen si miqtë e ngushtë të Xhulio Shkurtit, djali i vëllait të Aldo Bares (Alfred Shkurtit).

Mbi dy personat rëndon akuzat për ‘vrasjen e rrethana të tjera cilësuese’ dhe ‘grup i strukturuar kriminal’.

Të fundit