Flash News

E-TJERA

Reshjet e dendura të borës, mbyllet “Rruga e Arbrit”

Reshjet e dendura të borës, mbyllet “Rruga e Arbrit”

Reshjet e dendura të borës në qarkun e Dibrës kanë sjellë mbylljen e “Rrugës së Arbrit”. Kështu bën me dije Policia Rrugore, ndërsa iu kërkon drejtuesëve të mjeteve të ndjekin aksin rrugorë Klos-Burrel-Ulëz.

Kujtojmë se që nga inaugurimi i saj më 28 nëntor, “Rruga e Arbrit” ka shfaqur shpesh probleme dhe është mbyllur përkohësisht.

Policia thotë se nuk do të lejojë asnjë shofer të kalojë nga rruga e bllokuar derisa kontraktorët të pastrojnë aksin nga bora. Gjithashtu iu kërkon shoferëve të pajisen me goma dimërore për akset rrugore Bulqizë-Peshkopi dhe Bulqizë-Klos.

“Nisur nga situata metereologjike ku qarku i Dibrës është përfshirë nga reshje të dendura të dëborës, Policia Rrugore apelon për të gjithë drejtuesit e mjeteve që lëvizin në drejtim të Tiranës dhe anasjelltas nëpërmjet bypass- Qafë Murrizë,  për shkak të reshjeve, ky aks rrugor do të jetë i bllokuar përkohësisht deri në pastrimin total nga firma kontraktore.

Apelojmë që drejtuesit e mjeteve të ndjekin aksin rrugorë Klos-Burrel-Ulëz, dhe të mos shkaktojnë trafik. Akset rrugore Bulqizë-Peshkopi; Bulqizë-Klos janë të kalueshme por drejtuesit të mos qarkullojnë pa goma dimërore”, thuhet ndër të tjera në njoftimin e policisë.

Të fundit