Flash News

E-TJERA

Zbardhet axhenda e mbledhjes së përbashkët të Kuvendit të Shqipërisë dhe Kosovës

Zbardhet axhenda e mbledhjes së përbashkët të Kuvendit

Dy Kuvendet, i Shqipërisë dhe i Kosovës do të zhvillojnë mbledhjen e parë të përbashkët nesër në Tiranë.

Bashkimi i Kuvendeve vjen në kuadër të 110 vjetorit të Pavarësisë. Ideja e këtij bashkimi u hodh në muajin qershor në mbledhjen midis dy qeverive në Prishtinë.

Ndërkohë është zbardhur edhe axhenda për ditën e nesërme. Mbledhja do të nisë rreth orës 10.00 dhe do të përfundojë në 11.30. Mbledhja do të nisë me fjalën e kryetares së Kuvendit, Lindita Nikolla dhe më pas do të flasë kryeparlamentari i Kosovës, Glauk Konjufca.

Në axhendë parashikohet të flasin dhe dy kryeministrat, Albin Kurti dhe Edi Rama, si dhe krerët e grupeve parlamentare të të dyja Kuvendeve.

Zbardhet axhenda e mbledhjes së përbashkët të Kuvendit

Të fundit