Foto/ Del nga rruga një trajler në aksin Burrel-Milot, shpëton mrekullisht shoferi

Një automjet i tonazhit të rëndë ka dalë sot nga rruga në aksin Burrel-Milot.

Ngjarja ka ndodhur gjatë natës pranë Urës së Ulzës. Mësohet se në momentin e aksidentit shoferi i trajlerit me targa maqedonase është hedhur nga mjeti dhe ka shpëtuar mrekullisht me disa dëmtime të lehta.

Mendohet se shkak i aksidentit ka qenë një parakalim i gabuar i një mjeti tjetër me targa të Zvicrës.