KRYESORE

Foto/Dukuria e pazakontë në Greqi, breshër sa një top ping-pongu

Shirat e vjeshtës që sapo kanë filluar në Shqipëri duket se kanë nisur edhe në vendet fqinjë si Greqia, por ndryshe nga ne, atje nuk ka pasur asnjë përmbytje.

Një dukuri e pazakontë ndodhi në Konispol ku ka rënë breshër me madhësinë e një topi ping-pongu dhe si rrjedhojë ka dëmtuar pemët.

Kryetari i bashkisë Shuaip Beqiri thotë se “rreth 30% e prodhimeve në agrume janë dëmtuar siç janë  mandarinat dhe  portokallet, ndërsa tek ullinjtë dëmet janë më të mëdha”.

Ditari politik

Të fundit