Francë, klienti vret kamarierin se i vonoi porosinë

epa07225523 A police vehicle is parked in a street in Strasbourg, France, 12 December 2018. According to latest reports, three people were killed and at several injured when a gunman opened fire at the Strasbourg Christmas market a day earlier. The suspect is reported to be at large and the motive for the attack is still unclear. EPA/RONALD WITTEK

U vonua shumë në përgatitjen e sanduiçit që klienti kishte porositur dhe kjo i ka kushtuar jetën kamarierit francez.

Sipas gazetës italiane Ansa, ngjarja ka ndodhur tre ditë më parë në Seine-Saint-Denis pranë Parisit, ku një klient i padururar ka vrarë me pistoletë kamarierin dhe më pas është larguar në drejtim të paditur.

Kamarieri 28 vjeçar është goditur pas shpine dhe ka gjetur vdekjen në vend.