Horoskopi i datës 16 korrik 2018

Më poshtë gjeni parashikimin e fatit për 12 shenjat zodiakale:

Dashi:

Do keni debate te papritura me partnerin sot dhe mund te vini ne dyshim te ardhmen se bashku. Ndikimi i kolegeve gjithashtu do jete i keq. Beqaret nuk duhet te qahen sepse do takojnë persona vërtet me vlera ne momentet me te përshtatshme. Financat mund te përkeqësohen vetëm po bëtë ndonjë çmenduri sepse përndryshe do mbeten ende te kënaqshme.

Demi:

Marrëdhënia juaj me partnerin ka për te qene ne një faze delikate sot. Here pas here do kapeni edhe me gjerat me te vogla dhe mund ta ngrini zërin shume. Beqaret do dine te joshin, por nga ana tjetër do tregohen te matur me hapat ne mënyrë qe te mos lëndohen. Te ardhurat do rriten edhe me shume sesa mendonit dhe do jete ks momenti për te bere investimet e mëdha.

Binjakët:

Sot do e keni mendjen tek aventurat afatshkurtra ju te dashuruarit dhe keni për ta lënë pas dore partnerin. Dijeni se ne fakt do dilni ju te humburit nesër. Beqaret mund te kenë veçse disa irtime te vogla dhe asgjë me shume sesa aq. Do duhet te presin ende kohe për ndryshimet e ëndërruara. Nëse ne planin financiar merrni minimumin e masave gjendja ka për te qene shume e mire.

Gaforrja:

Jeta juaj ne çift nuk do jete me aspak e tensionuar gjate kësaj dite. Do jeni me te matur me fjalët dhe do dini si te diskutoni edhe për gjerat me delikate pa krijuar konikte. Beqaret do lodhen pak duke kërkuar, por ne mbrëmje do arrijnë te kenë një takim me një person te mrekullueshëm. Buxheti me te vërtetë nuk do jete ne gjendjen me te mire te mundshme, megjithatë mos bëni gabim te merrni hua.

Luani:

Kësaj here do jeni me te vendosur për te marre ne dorën fatin e jetës tuaj. Do keni kurajën te isni hapur për gjithçka qe ju ka shqetësuar dhe do merrni vendimet me te mira për te dyja palët. Beqaret do jene një jete sociale shume aktive dhe sigurisht qe do kenë plot njohje te reja. Ne planin financiar mos luani shume me zjarrin sepse do digjeni keq dhe do vuani me vone.

Virgjëresha:

Ka rrezik qe Plutoni ta ndërlikojë goxha jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite dhe here pas here do prekni edhe pikat e dobëta te njeri-tjetrit. Beqaret nuk do jene aspak ne humor dhe nuk do kenë as dëshirë për ta kërkuar princin e tyre te kaltër. Ne planin financiar gjendja do vazhdoje te jete e kënaqshme pasi ne çdo moment do jeni te logjikshëm dhe do dini sa para te shpenzoni.

Peshorja:

Stuhi shume te fuqishme do ketë sot ne jetën tuaj ne çift. Do jeni shume te paduruar dhe do acaroheni edhe me gjerat me te vogla qe do ju thotë partneri. Gjithçka për ju ka për te ecur shume keq. Beqaret nuk duhet te tregohen perverse sepse jo vetëm qe nuk do tojnë gjë, por do humbasin edhe integritetin e tyre. Shpenzimet me mire kryen\jini me kujdes qe gjendja mos pësojë tronditje.

Akrepi:

Jeta juaj ne çift do jete me e mire se disa dite me pare dhe kjo do ju beje te ndiheni me te qete. Tashme do dashuroheni edhe me lirisht me atë qe keni ne krah. Beqaret do kenë veçse mundësi për dashuriçka kalimtare dhe asgjë me tepër sesa aq. Për fat, gjendja e nancave do ketë përmirësime te vazhdueshme. Do ndiheni mjaft mire dhe mund te ndihmoni edhe familjaret.

Shigjetari:

Dite e mbushur me momente shume te veçanta ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Me partnerin do dashuroheni si dy adoleshente dhe nuk do ngurroni te bëni edhe surpriza emocionuese për njeri-tjetrin. Beqaret duhet te tregohen sa me realiste dhe nuk duhet te nxitohen t’i kthejnë përgjigje dikujt. Buxheti do jete i qëndrueshëm dhe aspak shqetësues.

Bricjapi:

Te dashuruarit do kenë një dite te zakonshme dhe me disa debate te vogla. Gjithsesi situata nuk do dale jashtë kontrollit për asnjë çast. Beqaret qe kane kohe qe janë ne kërkim te dashurisë se madhe dhe afatgjate, sot do mund ta gjejnë atë. Ekuilibri financiar do tronditet goxha. Do ju duhet te kryeni urgjentisht disa shpenzime dhe buxheti do dobësohet.

Ujori:

Venusi do ketë ndikim shume pozitiv tek jeta sentimentale e ju te dashuruarve. Ai do ju shtyje te provoni edhe gjera te reja me partnerit dhe për fatin e mire te dyja palët do jeni ne te njëjtat mendime. Beqaret do tentojnë te joshin, por nuk do kenë shume fat. Ne planin financiar do i rregulloni shpejt e shpejt te gjitha problemet qe keni pasur dhe nuk do ndiheni keq për asnjë çast.

Peshqit:

Dite plotësisht e qete ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Nuk do keni aspak debate dhe konikte përkundrazi do i sqaroni edhe disa hatërmbetje te vogla. Beqaret do ndihmohen nga Marsi dhe do kenë dashuri me shikim te pare kur te shkojnë ne ndonjë feste. Ne planin financiar mundohuni te jeni sa me te logjikshëm qe te mundeni ne mënyrë qe te mos keni tronditje.