KRYESORE

Horoskopi i datës 20 qershor 2018

Horoskopi i datës 20 qershor 2018

Më poshtë gjeni parashikimin e fatit për 12 shenjat zodiakale:

Dashi:

Nëse marrëdhënia juaj ne çift është e forte sot do kaloni një dite shume te bukur. Secili do mendoje te shtoje nuancat e romantizmit dhe do mundoheni qe klima te mbetet përherë e ngrohte. Beqaret do ndihmohen nga Venusit dhe do mund te realizojnë disa takime premtuese. Për nancat prisni edhe pak dite për te rregulluar problemet qe ju kishin dale sepse po u nxituat sot do gaboni edhe me shume.

Demi:

Dite e mbushur me hare dhe emocione ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Gjithë kohës do ndiheni me se miri pranë partnerit tuaj dhe zemra do ju buçasë nga gëzimi ne disa momente. Beqaret sado te mundohen nuk do ja dalin dot te llojnë një lidhje si e kishin ëndërruar. Ne planin nanciar do iu jepen mundësi shume te mira qe gjendja te normalizohet.

Binjakët:

Venusi për fat te keq nuk do ndikoje pozitivisht tek nancat përkundrazi here pas here do keni debate dhe mosmarrëveshje me njeri-tjetrin. Beqaret do jeni te paqëndrueshëm ne mendime dhe nuk do e dine as vete se çfarë kërkojnë brenda vetes. Urani do i përmirësoje tek mase te ardhurat dhe do iu jepet mundësia te hiqni edhe disa para mënjanë për te siguruar ditët ne vijim.

Gaforrja:

Duke qene se do i përkushtoheni pafundësisht jetës profesionale ka rrezik ta lini pas dore dashurinë. Ne disa momente partneri do vihet ne dyshim për ndjenjat tuaja dhe mund t'iu kërkojë shpjegime. Beqaret sado qe te mundohen nuk do e gjejnë dot sot princin e tyre te kaltër, atë qe kishin ëndërruar deri me sot. Me nancat duhet te tregoni maturi qe mos keni tronditje.

Luani:

Do jeni shume te drejtpërdrejtë me partnerin tuaj gjate kësaj dite dhe kjo gjë nuk do lejoje te lindin mosmarrëveshje mes jush. Nëse jeni beqare çdo gjë do ece si çdo dite dhe nuk do ndodhe asnjë lloj surprize. Do ju duhet te prisni ende disa dite qe zemra t'iu përmbushet. Ne planin nanciar dëgjojini këshillat e te afërmve për t'i menaxhuar me mire paratë sepse nesër do pendoheni qe nuk e keni bere.

Virgjëresha:

Ju te dashuruarit nuk do kaloni një dite fantastike sot, por ama as nuk do mërziteni. Do e merrni çdo gjë shtruar dhe nuk do bëni gjera te jashtëzakonshme. Beqaret nga ana tjetër nuk duhet ta privojnë veten nga asgjë, përkundrazi duhet ta lënë vetes sa me te lire. Buxheti ka për te qene goxha me i kënaqshëm se me pare dhe do arrini te bëni edhe disa investime me shume.

Peshorja:

Te stimuluar nga planetët sot do keni ide fantastike si ta bëni çdo moment pranë partnerit sa me emocionues. Çdo çast do jete me ngjyra dhe zemra do rrahe pafundësisht. Beqaret pa e kuptuar do afrohen edhe me shume me një person dhe do e kuptojnë se ne fakt ai ju pëlqen vërtet. Ne planin nanciar bëni shume kujdes me shpenzimet sepse përndryshe do keni surpriza te këqija.

Akrepi:

Sot ju te dashuruarit do jeni te gatshëm te bëni edhe çmenduri te vogla me partnerin. Zemra do ju ngrihet peshe ne çdo moment dhe sytë do ju shkëlqejnë nga gëzimi. Nëse jeni ende beqare dilni me personat qe do ju ftojnë, por mos u nxitoni te hidhni menjëherë hapa te mëdha. Ne planin nanciar do keni fat me shumice dhe situata me ne fund do stabilizohet. Do ndiheni shume me te qete.

Shigjetari:

Ju te dashuruarit mund te keni disa mosmarrëveshje te vogla me partnerin, por asgjë nuk do jete e pazgjidhshme. Ju beqaret do argëtoheni pa i vene kuj vetes tuaj sit dhe ka mundësi qe dikush te përtojë për t'iu afruar. Mos lejoni qe ai te beje gjeste te tepruara, por as mos mohoni njohjen me te. Buxhetin do arrini ta menaxhoni me perpikmëri te plote dhe gjendja do mbetet e qëndrueshme.

Bricjapi:

Çiftet do hallakaten me gjera te kota dhe ka mundësi ta lënë pas dore atë qe kane ne krah. Ju beqaret do jeni te pandalshëm gjate kësaj dite dhe askush nuk do ju beje dot balle. Duan apo nuk duan ata do hedhin hapat e para drejt një lidhjeje. Ne planin nanciar do jeni me te matur dhe do bëni te pamundurën për te shmangur te gjitha problemet qe ju kane dale.

Ujori:

Mos kërkoni ta ndryshoni partnerin sipas qejt tuaj sot sepse thjesht sa do e përkeqësoni marrëdhënien dhe do e çoni drejt rrënimit atë. Beqaret do jene te palogjikshëm dhe nuk do dine ta joshin si duhet dike qe do ju afrohet. Ata nuk do e kuptojnë, por ne fakt do humbasin mundësi te shkëlqyera. Jupiteri do ju ndihmoje me menaxhimin e nancave dhe gjendja do mbetet e mire.

Peshqit:

Jeta juaj ne çift nuk ka për te pasur ndonjë gjë te rëndësishme sot. Mundohuni vetëm te kaloni edhe pak kohe me partnerin e te mos e neglizhoni plotësisht atë pavarësisht angazhimeve te tjera qe do keni. Beqaret mund te kenë edhe dashuri me shikim te pare gjate kësaj dite. Financat do përmirësohen tej mase fale edhe menaxhimit te mire qe keni ndjekur se fundmi.

 

 

Ditari politik

Të fundit