Flash News

Kosova

Bashkëshorti vret me armë gruan në Pejë

Bashkëshorti vret me armë gruan në Pejë

Një vrasje ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Pejë, ku një grua dyshohet të jetë vrarë nga bashkëshorti i saj.

Lajmi është konfirmuar nga zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Driton Rugova.

“Sot rreth orës 08:00 kemi pranuar informatën për të shtëna me armë zjarri në rrugën “Bill Clinton”. Në vendin e ngjarjes u konstatua vdekja e një gruaje”, tha ai.

Lidhur me rastin, policia ka arrestuar një person dhe ka konfiskuar një armë.

Kjo është vrasja e dytë brenda një javë që po ndodhë në vendin tonë, para pak ditësh edhe një 21-vjeçare në Ferizaj, u vra nga ish-bashkëshorti i saj.

Të fundit