Flash News

Kosova

Deputet e Kosovës ironizojnë propozimin e Ramës: Duke draftuar... nga kafja

Deputet e Kosovës ironizojnë propozimin e Ramës: Duke draftuar...

Dje kryeministri Edi Rama zhvilloi një konferencë për gazetarët, dedikuar situatës në Kosovë, ku tha se i ka dërguar një draft për Asocacionin e Komunave Serbe në Kosovë, kancelarit gjerman Olaf Scholz dhe presidentit frencez Emmanuel Macron.

Drafti është komentuar gjerësisht prej ditës së djeshme, ndërsa deputetet e Kosovës kanë guxuar edhe ironizojnë.

Deputetja e partisë “Guxo”, Jeta Statovci ka publikuar një fotografi bashkë me shefen e saj në Parlament, Mimoza Kusari-Lilën, ministren Artane Rizvanolli dhe Dejona Mihalin e Lëvizjes Vetëvendosje.

Statovci përmes përshkrimit të fotografisë është tallur me ngjarjet e fundit dhe draftet për Asociacionin, një prej të cilëve kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ua ka dërguar Scholzit e Macronit

“Duke draftuar …”, ka shkruar Statovci.

Deputet e Kosovës ironizojnë propozimin e Ramës: Duke draftuar...

 

Të fundit