Lamtumirë Nadia. Moderatorja e ‘Le Iene’ përcillet në banesën e fundit nga mijëra italianë (video)

Moderatorja e emisionit investigative italian ‘Le Iene’, Nadia Toffa, përcillet në mënyrë madhështore në qytetin e vendlinjes së saj, Brescia.

Pjesmarrja në funeralin e saj, e cila po transmetohet Live nga të gjitha mediat italiane, është masive. Përveç familjes, miqve dhe kolegëve, janë me qindra italianë që kanë dalë për t’i dhënë Toffa-s, lamtumirën e fundit.

Nadia Toffa ndërroi jetë ditën e mërkurë me 13 gusht 2019, pas një beteje të gjatë me kancerin.

Nadia Toffa, l'ultimo saluto di fan e colleghi

Gepostet von Corriere della Sera am Freitag, 16. August 2019