Makina me emigrantë del nga rruga, humbin jetën tetë persona në Greqi

Një aksident me pasojë tetë të vdekur dhe dy viktima është shënuar në orët e vona të natës së mbrëmshme.

Mediat greke shkruajnë se ngjarja ka ndodhur afër Alexandroupolis, në kryqëzimin Ardani. Automjeti që transportonte emigrantë ka humbur kontrollin, për arsye ende të paqarta.

Dy të plagosurit u gjetën jashtë makinës, pasi mendohet se janë hedhur në momentin e përplasjes. Autoritetet po hetojnë për zbardhjen e ngjarjes.