Pas takimit me Ramën, Xhafaj del në konferencë shtypi

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka njoftuar një dalje për mediat në orën 18:30. Nuk dihet ende se çfarë do të deklarojë ministri i Brendshëm ndërsa kjo konferencë e tij vjen pas takimit që ai zhvilloi në mesditë me kreun e qeverisë Edi Rama.

Konferenca e Xhafës vjen pas akuzave të bëra së fundmi nga Partia Demokratike si dhe pas publikimit nga selia blu të audio përgjimit.