Pavarësisht të gjithave, Mbretëresha Elizabeth do të jetë mbështetja më e madhe për Harry-n

Marrëdhënia e Mbretëreshës Elizabeth II me Princin Harry ka ngjallur përherë debat dhe diskutim në mediat britanike dhe ndjekësit e pallatit mbretëror, gjë që reflektohet dhe jashtë Britanisë së Madhe.

FILE PHOTO: Britain’s Queen Elizabeth, Prince Harry and Meghan, the Duchess of Sussex, pose for a picture at in London, Britain June 26, 2018. John Stillwell/Pool via Reuters/File Photo

Pavarësisht çdo gjejë dhe faktit që Princi Harry bashkë me Meghan Markle hoqën dorë nga titujt mbretëror, burime të afërta me Kensington Palace kanë treguar së fundmi se Harry vazhdon të mbetet shumë i rëndësishëm për Mbretëreshën Elizabeth II.

Elizabeth ka pohuar se do ta mbështesë në çdo moment nipin e saj.