Flash News

POLITIKOFF

Billie Eilish thyen rekordin e Spotify

Billie Eilish thyen rekordin e Spotify

Billie Eilish theu një tjetër rekord gjatë karrierës së saj muzikore.

Këngëtarja fituese e Grammy dhe Oscar është artisti i tretë që tejkalon 100 milionë dëgjues mujorë në Spotify , konfirmoi shërbimi i transmetimit të muzikës për Billboard javën e kaluar. Dhe ajo e bëri këtë me vetëm 82 këngë në katalogun e saj muzikor.


Eilish pason The Weeknd, i cili ka 107 milionë dëgjues në muaj dhe Taylor Swift, i cili ka 102 milionë. Megjithatë, të dy artistët kanë më shumë se dy herë më shumë këngë në Spotify sesa Billie Eilish.

Të fundit