Flash News

POLITIKOFF

Kate Middleton diagnostifikohet me kancer

Kate Middleton diagnostifikohet me kancer

Princesha e Uellsit, Kate Middleton ka rrëfyer se është diagnostikuar me kancer dhe po i nënshtrohet kimioterapisë.

"Kjo sigurisht që erdhi si një tronditje e madhe, dhe ëilliam dhe unë kemi bërë gjithçka që mundemi për ta përpunuar dhe menaxhuar këtë privatisht për hir të familjes sonë të re," tha Kate, 42 vjeç, në videon, e cila u filmua në ëindsor më. e mërkurë. "Siç mund ta imagjinoni, kjo ka marrë kohë. Më është dashur kohë të shërohem nga një operacion i madh në mënyrë që të filloj trajtimin tim," tha ajo.

Kanceri u zbulua në testet post-operative pas operacionit të saj abdominal në mes të janarit , tha Kate. Kate e përshkroi atë si një "operacion të madh abdominal" dhe tha në videon e saj në atë kohë, mendohej se gjendja e saj nuk ishte kanceroze.

"Kirurgjia ishte e suksesshme. Megjithatë, testet pas operacionit zbuluan se kanceri ishte i pranishëm. Prandaj ekipi im mjekësor më këshilloi që unë t'i nënshtrohej një kursi të kimioterapisë parandaluese dhe tani jam në fazat e hershme të atij trajtimi.

Na ka marrë kohë për t'i shpjeguar gjithçka George, Charlotte dhe Louis në një mënyrë që është e përshtatshme për ta dhe për t'i siguruar ata se do të jem mirë," tha Kate. "Siç u kam thënë atyre, unë jam mirë dhe bëhem më i fortë çdo ditë duke u fokusuar në gjërat që do të më ndihmojnë të shërohem; në mendjen, trupin dhe shpirtin tim," shtoi ajo.

 

Të fundit