Rama për Bashën: Të vijë e të bëjë propozimet në tavolinë, jo si për reformën zgjedhore

Kryeministri Edi Rama në një prononcim për gazetarët për situatën e rëndë që vendi po kalon pas tërmetit, u pyet për rolin liderit demokrat Lulzim Basha.

Rama tha se Basha duhet të ulet në tryezë me qeverinë për të bërë propozime konkrete, duke theksuar se nuk duhet të veprojë ashtu si për reformën zgjedhore, që nuk pranonte dialog.

E mira do të ishte që Lulzim Basha dhe forcat politike të mos bënin propozime si ata propozimet si reforma zgjedhore ose reforma në drejtësi.

Të bëhen sugjerimet haptazi. Basha të vijë dhe të bëjë propozimet në tavolinë.  Nëse Basha ka ide, të vijë dhe të propozojë konkretisht”, tha Rama.