Rritja e çmimit të ujit të pijshëm, reagon Vasili: LSI krah të njerëzve të thjeshtë

Ish-kreu i LSI, Petrit Vasili ka reaguar lidhur me rritjen e çmimit të ujit të pijshëm që ka propozuar bashkia Tiranë.

Përmes një statusi në “Facebook” Vasili shkruan se LSI kundërshton rritjen e çmimit , ndërkohë inkurajon LSI teksa e quan opozita që duhej. Vetëm pak orë më parë këshilltari i LSI në bashkinë e Tiranës denoncoi deputetin e PS Xhemal Qefalia i cili është njëkohësisht edhe biznesmen se vjedh ujin e pijshëm.

Reagimi i Vasilit:

Këshilltarët bashkiakë të LSI-së në Tiranë kundërshtojnë rritjen e çmimit të ujit dhe rreshtohen në krah të njerëzve të thjeshtë.
Kjo opozitë na duhet, jo ajo që qan me lotë krokodili për të varfërit dhe në fakt majm oligarkët.