Shemben 5 godina në zonën e Astirit, pallati 6-katësh nesër me shpërthim të kontrolluar

IKMT ka shembur ditën e sotme pesë objekte në zonën e Astirit në sajë të projektit për Unazën e Madhe.

Aksioni ka nisur që në orën 06.00 të mëngjesit dhe nuk është shënuar deri tani asnjë incident nga ana e banorëve.

Sipas IKMT, janë shembur një ndërtesë njëkatëshe, dy 3-katëshe, një tjetër 4-katësh. Ndërkohë, nesër pritet të shembet me shpërthim të kontrolluar pranë sheshit Shqiponja një pallat 6-katësh