Shpallet “Dëshmore e Atdheut”, trupi i nëntetares Zarife Hasanaj mbërrin në atdhe

Trupi i nëndetares Zarife Hasanaj ka mbërritur në Rinas, e cila humbi jetën tragjikisht nga shpërthimi në bazën Adaze në Letoni, nga ku mbetën të plagosur dhe dy efektivë të tjerë të FA.

Gjatë paradites në Camp Adazi, në Letoni është organizuar ceremonia e lamtumirës me pjesëmarrjen e efektivëve nga 10 vende, pjese e misionit “Enhanced Forward Presence”.

Homazhet do të mbahen ditën e nesërme me 10 Maj në orën 10:00-11:30 në Pallatin e Kongreseve. Dhe në 11:45-12:30 do të zhvillohet po tek Pallati i Kongreseve ceremonia shtetërore e përfaqësuesve të lartë.