Si do të jetë moti për sot dhe nesër

Sipas parashikimit të Meteoalb, fundjava do të jetë e freskët me një rënie të lehtë të temperaturave, të cilat do të variojnë: në zonat malore nga 6ºC deri në 17ºC, në zonat e ulëta nga 14ºC në 23 ºC dhe në zonat bregdetare nga 16ºC në 24ºC.

Gjithashtu do të ketë edhe vranësira të shpeshta që do të shoqërohen hera-herës edhe me reshje shiu.

Muaji tetor ka shënuar rënie të ndjeshme temperaturash ku më të lartat në mesditë kanë qenë deri 24 gradë.