Sondazhi për zgjedhjet, Duka dhe Shehi kritika Zaloshnjës për rezultatet

Analisti Eduard Zaloshnja publikoi në emisionin ‘Real Story’ një sondazh, sipas të cilit nëse zgjedhjet do organizoheshin sot, PS-ja do merrte 740 mijë vota, PD-ja do fitonte 540 mijë ndërsa partitë e tjera, duke përfshirë LSI-në do arrinin 195 mijë vota.

Megjithatë, rezultatet e sondazhit u kundërshtuan nga kreu i PAA-së, Agron Duka dhe kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi.

Sipas tyre, PD dhe partitë e tjera të qëndrojnë më lart me vota dhe se ky trend do vijojë edhe në vijim, edhe nëse nuk merr pjesë në zgjedhet lokale të 30 qershorit.