‘Toyota Yaris’/ Padia e Ballës, gjykata dënon për shpifje Lulzim Bashën

Gjykata e Tiranës dënon për akuzën e shpifjes kreun e PD, Lulzim Basha. Padia e kreut të Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla lidhet me një deklaratë të Bashës në qershor të 2018-ës në Kuvend, kur i tha se ka udhëtuar në Gjermani dhe ka porositur një makinë ‘Toyota yaris’.

Tre ditë më vonë në Portin e Durrësit u kap një automjet i të njëjtës markë me 3.4 miliardë euro.

Megjithatë, sot gjykata e shpalli fajtor Lulzim Bashën dhe e dënoi atë me një gjobë prej 50 mijë lekësh.