KRYESORE

Unaza e Re/ “Lodha zërin tim në koncertet e Ramës dhe Veliajt, do ta mbroj me gjak atë shtëpi”

Unaza e Re/ “Lodha zërin tim në koncertet e Ramës dhe

Protestat e banorëve kundër projektit të Unazës së Re në Tiranë kanë vijuar prej ditësh në Tiranë. Madje, disa prej tyre janë shoqëruar edhe në komisariat.

Ndërkohë, një fjalim që ra në sy ishte edhe ai i artistit të vogël, këngëtarit Klevis Hysko.

Ai ka deklaruar se shtëpinë e tij do ta mbrojë me gjak, por të jetë nevoja.

“Dua t’i bëj thirrje kryeministrit Edi Rama dhe kryebashkiakut Erion Veliaj. Deri dje nuk mbahet mend sa koncert kam lodhur zërin tim, për gjithë ato koka të mëdha dhe ata të ma shpërblejnë kështu. Do ta mbroj me gjak atë shtëpi, prindërit e mi kanë lënë djerse, nuk janë lekë droge, poshtë oligarkët, poshtë format e ndërtimit”, shprehet i revoltuar artisti i vogël.

Ndiqni videon e publikuar sot nga ish-kryeministri Sali Berisha:

Të fundit