Video/ Ekipet e shpëtimit gjejnë të gjallë pas 24 orësh nën rrënoja një vogëlushe në Bejrut

Ky është momenti dramatik kur një vajzë e vogël u gjet e gjallë në Bejrut pasi kaloi 24 orë nën rrënoja.

Pas kërkimeve intensive për njerëzit e zhdukur në kryeqytetin Liban, mediat e huaja shfaqën pamjet e ekipeve të shpëtimit që gjetën fëmijën e vendosur midis rrënojave dhe gjallë.

Ekuipazhi shihet duke larguar rrënojat nga vajza, e cila kaloi 24 orë poshtë tyre pas shpërthimit masiv të 4 gushtit.

Dhjetëra të tjerë janë ende në kërkim në Beirut, tashmë të quajtur një ‘qytet katastrofë’ pas shpërthimit të madh në portin e qytetit pas shpërthimit të 2,700 ton nitrat amoniumi.

Të paktën 135 njerëz kanë vdekur, megjithëse kjo shifër pritet të rritet, dhe 5,000 të tjerë janë plagosur, tha dje ministri i shëndetësisë.