Video/ Përleshje mes qytetarëve dhe policisë në Kavajë

Përleshje në Kavajë midis protestuesve dhe policisë. Me dhjetra persona po përpiqen të hyjnë në ambientet e KZAZ-së nr  42, por ata nuk po lejohen nga policia, që u hodhi spraj dhe gaz lotsjellës.

Situata është tensionuar së tepërmi, ndërkohë që qytetarët vazhdojnë me qëllimin e tyre, të mund të hyjnë në ambientet e KZAZ. Ata kanë hedhur sende të forta në drejtim të policisë dhe kanë shkulur një pjesë të kangjellave rrethuese.