Video/ Qytetarët bllokojnë aksin Korçë – Bilisht, detyrojnë Ramën të ndjekë tjetër itinerar

Qytetarët në aksin rrugor Korçë-Bilisht, të mbledhur për të kundërshtuar fushatën e kryeministrit Edi Rama dhe për të kërkuar larigmin e tij nga qeveria, detyruan kreun e ekzekutivit që të ndryshonte drejtim. Kjo nga frika e Ramës për tu përballur dhe përplasur me indinjatën e qytetarëve.

Ndërsa eskorta e kryeministrit kaloi, makina e tij dhe disa të tjera nuk ishin aty. Ndërkohë që nga turma u hodhën sende dhe u dëgjuan thirrjet: “Rama ik”.

Forca të shumta policia nuk i lejuan ata që të dilnin në rrugë. Bashkë me protestuesit ishin edhe tre ish-deputetët e opozitës, Ervin Salianji, Klevis Balliu nga radhët e PD dhe Endrit Braimllari i LSI.