Video: Ronaldo i pandalshëm! Portugezi i jep avantazhin Juventusit

Cristiano Ronaldo ka zhbllokuar rezultatin për Juventusin në ndeshjen kundër Parmës. Portugezi është “monstër”, pasi realizoi golin e tij të 15 në 17 ndeshje dhe po flasim për një 34-vjeçar.

Ylli i ekipit lëvizi mjaft mirë me topin në këmbë, shmangu 2 mbrojtës dhe me një goditje të fortë e pushoi në rrjetë, i ndihmuar dhe nga devijimi i mbrojtësit kundërshtar. Juventusi e mbylli pjesën e parë me rezultatin 1-0.