Video/ “S’ka shenja”, ç’tha Rama për vendimin e Holandës para se t’i kërkojë KE heqjen e vizave me Shqipërinë

Të premten më 31 maj, Holanda i kërkoi zyrtarisht Komisionit Europian heqjen e vizave me Shqipërinë.

Një goditje për Shqipërinë dhe ‘shuplakë’ për qeverinë Rama, ndërsa ky i fundit deklaronte pak javë më parë se nuk ka shenja që kërkesa e miratuar në parlamentin holandez të shkojë edhe në KE.

Video është publikuar nga ish deputeti i LSI, Petrit Vasili si më poshtë: