Video/ Vajzës i bie të fikët mes turmës, e ndihmojnë protestuesit

Në protestën e opozitës para Parlamentit ka pasur momente tensioni mes protestuesve dhe policisë, në përpjekje për të tejkaluar ‘kordonin’.

Mes protestuesve, një vajzë është ndjerë keq, duke shfaqur shenja të fikti. Vajzën e kanë ndihmuar disa protestues, derisa është ndjerë më mirë.

Protesta vijon që prej orës 09:30, para Parlamentit, por pavarësisht tensioneve nuk ka pasur të lënduar as nga protestuesit, as nga ana e policisë.