Shoqërimi i deputetëve me kriminelët, Edi Rama: Është çështje personale

Partia Socialiste është goditur kohët e fundit nga shumë skandale të përfshirjes së deputetëve të saj në lidhje miqësore me persona me rekorde kriminale dhe rasti i fundit ishte marrëdhënia e Taulant Ballës me Mond Begon, anëtar i bandës së Aldo Bares.

Por për kryetarin e PS dhe njëkohësisht kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, shoqërimi i deputetëve me kriminelë është çështje personale, ndërsa ajo kthehet në çështje hetimore vetëm nëse provohet se deputeti e ka ndihmuar kriminelin.

“Çështja me kë shoqërohesh është personale. Nëse ti shoqërohesh me dikë që ka rekorde kriminale dhe ti e ndihmon, ti duhet të shkosh në burg”, u shpreh Rama në emisionin ‘Open’ në Top Channel.

Rama kundër vetting-ut në politikë: Propozimin e opozitës do e dërgojmë në Komisionin e Venecias

Kosova/ Edi Rama hap temën e bashkimit kombëtar dhe merr në mbrojtje Sali Berishën: Kemi nevojë për një kuvend burrash