E-TJERA

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes!

Politiko.al ju sjell një blic lajmesh nga vendi në ‘Posta e mëngjesit’. Për të marrë ‘Postën’ çdo mëngjes me email na shkruani në [email protected]

Sulmi më armë në Top Channel

■ Breshëri kallashnikovi drejt godinës së Top Channel, mbetet i vrarë roja i sigurisë

■ Sulmi me armë në TCH, televizioni del me deklaratë: Akt terrorist që lidhet me misionin tonë 

■ E lidhur: Sulmi me një të vrarë në Top Channel, reagojnë Begaj dhe Rama

■ Sulmi në Top Channel/ Kush ishte Pal Kola, 60-vjeçari që bënte kilometra të tërë për të shkuar në punën ku gjeti vdekjen

Ky është Pal Kola që u vra në TCH, për 24 dite do të mbushte 61 vjeç

■ Vrasja e rojes te pragu i “Top Channel”, politika dhe gazetarët bëhen bashkë për sulmin

■ Vrasja e rojes/ Açka “i tërheq veshin” Top Channel: Ndërprisni të paktën muzikën në emisionet e mëngjesit

■ Sulmi në Top Channel, Rama: Media nuk ka qenë kurrë më e lirë se sot

Politika

■ “Sjellim energji të re”, por me emra të vjetër; Filtrohet lista e PS për Këshilltarë Bashkiakë, kush janë emrat që kandidojnë 

■ Çregjistrimi i grupit të Alibeajt, Kolegji Zgjedhor merr vendimin për ankimimin e Berishës

■ “Të mbështesim kandidatët e dalë nga Primaret”, Alibeajt i del situata nga kontrolli, deputetët që i dalin kundër

■ Auditi për lobimin rus, Berisha: Asnjë qindarkë ruse nuk ka hyrë apo ka dalë nga arka e PD

E Tjera 

■ Pse kompanitë e sigurimeve të luten për të të siguruar e më pas të nxijnë jetën për të marrë lekët kur bën aksident ?-Blogu i Ekonomise

■ EURO 2024, Shqipëria e nis me humbje, mposhtet me rezultatin 1-0 nga Polonia

■ Shifrat: 4 në 10 shqiptarë nuk kanë “lekë xhepi”, Shqipëria shumë larg normës mesatare të BE

Të fundit