Flash News

E-TJERA

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes!

Politiko.al ju sjell një blic lajmesh nga vendi në ‘Posta e mëngjesit’. Për të marrë ‘Postën’ çdo mëngjes me email na shkruani në [email protected]

■ Rinumërimi në KAS i kutive të Pukës zbuloi dhjetra vota “fantazëm” të PSD-së së Tom Doshit

■ Rama shpërfill mospjesëmarrjen rekord më 14 maj, 'fajëson' kritikët për eksodin e të rinjve

■ E lidhur: Rama harron premtimet e fushatës, paralajmëron rritjen e çmimit të energjisë: Në verë rishikojmë fashën

■ Rikthimi i Bashës, Berisha: Ai është vegël në dorën e Ramës, s'kam interes

■ Merrnin ryshfete, arrestohen me urdhër të SPAK dy oficerë të policisë gjyqësore

■ Bardhi kryetar grupi i PD-së, Shehu: Turpi i Zotit, ka marrë vetëm 18 vota

■ Video/ Skandalet me korrupsionin, aktivistët e ndjekin dhe i hedhin para Arben Ahmetajt

■ KQZ i jep Fredi Belerit mandatin e kryebashkiakut të Himarës

■ Arrestimi i Belerit, Berisha: Zëri i tij mund të jetë montuar, përpjekje e Ramës për të zaptuar trojet në Himarë

■ Kuvendi miraton projektligjin për rritjen e pagave për deputetët e ministrat

■ Berisha: Pllumb Gjoka ruante qendrat e votimit me makina të blinduara 

■ Grenell për Trump: I shkoja në zyrë për dialogun Kosovë-Serbi, me Biden kjo s’ndodh

■ Skandali/ Polici i shtetit shet armë zjarri kundrejt 50 mijë lekëve

■ Dyshoheshin si spiunë, Gjykata e Elbasanit liron dy rusët dhe ukrainasin 

■ Shpërdoruan detyrën/ Identifikohen 9 punonjësit që u shkarkuan nga Prokuroria e Durrësit

■ U asfiksuan në ambientet e punës, përfundojnë në QSUT punonjëset e fabrikës së telit në Bathore

■ Braverman ‘iu përvesh’ emigrantëve, mirëpo Britania rekord për numrin më të lartë të refugjatëve për 2022

■ Denoncimi i Maliqit për Salillarin: Këtij ‘gjakpirësi’ nuk i doli Kuçova, tani po ha Dimalin

■ 'Shuhen' martesat në Shqipëri, shkak, stili i jetesës, emigracioni dhe gjendja ekonomike

■ Berisha tregon si e humbi Shkodrën: Bajrat dhe 4 bandat e tjera ndanë 12 mln euro

Të fundit