Flash News

E-TJERA

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi dje në Shqipëri

Posta e mëngjesit/ Me 2 rreshta: Çfarë pati rëndësi

Mirëmëngjes!

“Posta e mëngjesit” ju sjell një blic lajmesh kryesore ndodhur dje në Shqipëri. Klikoni në hiperlinqe nëse doni të lexoni më shumë. Nëse e doni ‘Postën’ në emailin tuaj na shkruani në [email protected]

■ I lidhur me oligarkët rusë dhe mori ryshfet, arrestohet ish-zyrtari i FBI-së në Nju Jork. Njihet si miku i Edi Ramës

■ Gjykata Kushtetuese rrëzon padinë e PD, pushon gjykimin e çështjes për heqjen e mandatit të Olta Xhaçkës

■ Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurimit, Begaj: Prioritet dokumentet strategjikë

■ Makina përplas për vdekje 20-vjeçarin në Elbasan

■ Federata e Futbollit të Zvicrës shpall Granit Xhakën lojtarin më të mirë të 2022

■ '21 janari', Berisha mohon ekzistencën e audiove: SHBA kërkoi të hetoheshin organizatorët e dhunës

■ Ndryshime në Policinë e Shtetit, çfarë ka vendosur Muhamet Rrumbullaku

■ “Mos na shkel në gjak”, fëmijët e dëshmorëve të UÇK-së kërkojnë dorëheqjen e Kurtit pas deklaratave për Ivanoviçin

Të fundit